Ebben a cikkben bemutatjuk a 10 leggyakrabban előforduló meghibásodási lehetőséget, amik a mosás vagy a mosógép egyéb funkcióinak használatakor keletkezhetnek. Cikkünk elsődleges célja, hogy segítséget nyújtson az adott meghibásodás felismerésére valamint, hogy pontos tájékoztatást tudjon adni szerelőjének.
Leállt mosógépe? Mosás után vizesek a ruhák? Nem működik a forgódob? Vajon mi lehet a probléma? Számos probléma és meghibásodás adódhat, amitől nem működhet rendesen mosógépe. Ennek okán, megszűnhet háztartásának mindennapos kényelme és kezdődnek a bosszankodással teli órák és percek. Útmutatónk kiváló segítséget fog nyújtani az esetleges probléma felismerésére, de azt egyáltalán nem javasoljuk, hogy mi magunk próbáljuk megjavítani mosógépünket. Sajnos a megfelelő tapasztalat és eszközök hiányában, sokkal nagyobb kárt csinálhatunk háztartási eszközünkben, amitől megnőhetnek a javítási és az alkatrészek beszerzésének költségei. Forduljon szakemberhez!
Mosógép problémák
1. Nem forog a forgódob
Számos dolog okozhatja ezt a problémát: konnektor, hálózati zavarszűrő, kondenzátor, fő vezérlőpanel, hálózati kapcsoló vagy akár az ajtózár meghibásodásai. Érdemes minden olyan alkatrészt vagy eszközt leellenőrizni, amely a forgódob leállását okozhatja. Hiba lehetőségek: elszakadt ékszíj, eltört ékszíjtárcsa, motor meghibásodása, motor szénkeféinek elhasználódása, eltört dobcsillag, eltört dobtengely stb.
2. Rossz és eredménytelen mosás
Számtalan oka lehet: mosógép túlterhelése, nem megfelelő mosószerek használata vagy egyéb meghibásodás.
3. Nem tölti be a vizet mosógépe
Mindenekelőtt ellenőrizni kell a mosógép vízellátását!
Érdemes ellenőrizni a befolyó víz szelepjét, amelynek cseréje nem okozhat komoly problémát. Egyéb meghibásodásokat a nyomáskapcsoló és más alkatrészek helytelen működései is okozhatják. Ezeket érdemes ellenőrizni: megfelelő vízellátást, magánszelepet, nyomásérzékelőt (vízszintszabályozó).
4. Erősen rázkódik mosógépe
Ebben az esetben a leggyakrabban előforduló hiba, hogy helytelenül használja mosógépét vagy a lengéscsillapítók elhasználódásáról lehet szó. Hibák: csapágy, lengéscsillapítók vagy felfüggesztések meghibásodásai.
5. Nem melegszik a mosógép
Szinte a leggyakoribb és legegyszerűbb esetek közé lehet sorolni ezt a meghibásodási lehetőséget, mivel a termosztát, fűtés vagy a szintszabályozó működésének leállása okozhatja a hibát.
6. Szivárgás
Sajnos ez egy olyan probléma, amit szinte bármilyen alkatrész meghibásodása okozhat: megsérül a mosószertartó, sérül az üst, meghibásodik a vízszintszabályozó, elöregedett a fűtőszál tömítése, magas víznyomás, megsérül a kifolyócső, kilyukad a szivattyú szűrő stb.
7. Mosógépünkből kellemetlen szag árad
Ezt a problémát leggyakrabban a tömítéseknél kialakult – fekete foltok formájában – penész okozhatja. Érdemes alkalmanként speciális tisztítószerekkel kitakarítani mosógépünk tömítéseit, hogy eltávolítsuk a zsírlerakódást és az esetlegesen kialakult penészfoltokat.
8. Kivillanó ledek és hibakódok
A kivillanó fények valamilyen hibakódot jeleznek. Ilyenkor érdemes elővenni a használati útmutatót, hogy megtudjuk a kivillanó led pontos okát.
9. Szárazon szivárog mosógépünk
Érdekes esetek közé tartozik, amikor használaton kívül kezd szivárogni a víz mosógépünkből. Ebben a helyzetben az alábbi problémák lehetnek: elkezdett szivárogni a leeresztőszivattyú, meghibásodott a kifolyócső, a tömítés vagy a kondenzátorkamra.
10. A mosó-szárító nem szárít
Ennek is rengetegféle oka lehet, ezért érdemes végigmenni ezen a listán: meghibásodott a forgó, a szivattyú, a termosztát, a termisztor, a fűtőszál, a magánszelep stb.
Segítségre van szüksége? Hívjon minket most!